Empatia Psikoterapi ve Kişisel Gelişim Merkezi, 2008 yılında, Uzman Psikolog Elif Selin Uçal tarafından kurulmuştur.

İtalyan Lisesi’ nden mezun olduktan sonra psikoloji (Ba Psychology) üniversite öğrenimi için, İngiltere’ de University of Exeter‘ a gitmiş, yine aynı üniversitede İş ve Organizasyon Psikolojisi Master (Msc) Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. 2003 yılından beri Uzman Psikolog olarak; özellikle iş, aile ve sağlık psikolojisi alanlarında çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik çalışmaktadır. Aynı zamanda, Sağlık Psikolojisi (PhD in Health Psychology) alanında, yine İngiltere’ ye bağlı olarak, uzmanlık çalışmalarını sürdürmüştür.

Coaching, Hipno-terapi ve NLP eğitmen sertifikalarına sahiptir ve Uluslararası düzenlenen yıllık çeşitli kongrelere katılmıştır. Büyükada Halk Eğitim Merkezinde gönüllü psikolog olarak 2 sene boyunca çalışmıştır. Aynı zamanda Kanserle Savaş Vakfı’ nda sağlık psikoloğu olarak çeşitli çalışmalara katılmıştır.İngiliz Psikologlar Derneği, Türk Psikologlar Derneği, Uluslararası Psiko-Onkoloji Derneği, Uluslararası İş ve Organizasyon Derneği, American Family Therapy Association, Baat – British Association of Art Therapy, Play Therapy UK, Play Therapy International üyesidir.

empatia hakkinda

Bunlara ek olarak,  yeni akımlar olan,  Sanat Psikoterapisi (Art Psychotherapy) ve Oyun Terapisi (Play Psychotherapy) alanlarında, 2013-2015 yılları arasında University of Wales ve University of Leeds Beckett‘ tan diploma programlarını tamamlamıştır. Empatia Psikoterapi bünyesinde, aldığı bu eğitimler doğrultusunda, çocuklar başta olmak üzere tüm yaş gruplarını kapsayan bu alandaki çalışmaları ülkemizde yaymaya devam etmektedir.