Empatia Terapi adı altında topladığımız hizmetlerimiz ile, bireysel ve grup bazında uyguladığımız terapi ve psikoterapi teknikleriyle, hayatınızda desteğe ihtiyaç duyduğunuz alanlarda sizlere yardımcı olmayı hedeflemekteyiz.

empatia_terapi

Bireysel Psikoterapi

bireysel-psikoterapi

Çocukların, yetişkinlere göre daha az kelime haznesi olduğudan, sanat aracı ile duygu ve düşüncelerini rahatlıkla ve derinden ifade edebilirler.  Sanat ile çocuklar hem istediklerini, hem de korkularını özgürce anlatabilirler.

Grup Terapisi

grup-terapisi

Oyunun senaryosunu ve gidişatını çocuğun tespit ettiği, yani kontrolü tamamen elinde tuttuğu bir oyun terapisi yaklaşımıdır. Terapist çocuğun tüm oyunlarına katılır, sınırlamadan eşlik eder ve çocuğun sürecinin bir parçası olur.

Aile ve Çift Terapisi

aile-ve-cift-terapisi

İnsan yaşamındaki en önemli sosyal olay olan evlenme ve bunun sonucu kurulan aile kurumu, psikolojik olarak da insan hayatı için önemli bir olgudur. Mutlu ve huzurlu bir

Devamı

Sağlık Psikolojisi

saglik-psikolojisi

Günümüzün en büyük sorunlarından biri de, sağlıklı bir yaşam sahibi olmada ki azalma; yani sağlıkla ilgili sorun ve sıkıntı yaşayan kişilerin sayısındaki artıştır.

Devamı

Sanatla Psikoterapi

sanatla-psikoterapi

Bu terim (diğer bir adı ile Yaratıcı Sanatlar Terapisi), 1950 li yıllarda ABD ‘de sanat ve psikolojinin evliliğinden ortaya çıkmıştır. Sözle ifade edilemeyen duygu, düşünce

Devamı